بررسی مفاهیم قانون جذب

توضیحات من در باب قانون جذب

بررسی مفاهیم قانون جذب

توضیحات من در باب قانون جذب

در این وبلاگ میکوشم تا دانسته ها، تحقیقات، تجارب و علایقم را در مورد قانون جذب، قانون جذب پول، قانون جذب عشق و ... با شما به اشتراک بگذارم.

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰

عزت نفس

عزت نفس نظر شما در مورد خودتان است. افرادی که دارای عزت نفس سالم هستند خود را دوست دارند و برای دستاوردهای خود ارزش قائل هستند. در حالی که هر کس گهگاهی اعتماد به نفس ندارد ، افرادی که دارای عزت نفس پایین هستند بیشتر اوقات احساس نارضایتی یا عدم رضایت از خود می کنند. این مشکل قابل جبران است اما برای تقویت عزت نفس توجه و تمرین روزانه لازم است.

اگر در بهبود عزت نفس خود مشکل دارید یا اعتماد به نفس پایین باعث ایجاد مشکلاتی مانند افسردگی می شود ، برای کسب اطلاعات ، مشاوره و ارجاع به پزشک مراجعه کنید.

 

خصوصیات افراد با عزت نفس پایین

عزت نفس

نسبت به خود بسیار انتقادی است
کیفیت مثبت آنها را کمرنگ یا نادیده می گیرد
خودشان قضاوت می کنند که نسبت به همسالان خود فرومایه هستند
از کلمات منفی برای توصیف خود مانند احمق ، چاق ، زشت یا دوست نداشتنی استفاده می کند
بحث هایی با خود داشته باشند (این "گفتگوی خود" نامیده می شود) که همیشه منفی ، انتقادی و خود سرزنش کننده است
فرض می کند که شانس در همه دستاوردهای آنها نقش زیادی دارد و اعتبار آنها را نمی گیرد
به جای در نظر گرفتن موارد دیگری که هیچ کنترلی روی آنها ندارند ، مانند اقدامات افراد دیگر یا نیروهای اقتصادی ، خود را مقصر می دانند
شخصی را که از او تعریف کند باور نمی کند.
حرمت نفس پایین و کیفیت زندگی
عزت نفس پایین می تواند کیفیت زندگی فرد را به طرق مختلف از جمله:

احساسات منفی - انتقاد مداوم از خود می تواند منجر به احساس مداوم غم ، افسردگی ، اضطراب ، عصبانیت ، شرم یا گناه شود.
مشکلات روابط - به عنوان مثال آنها ممکن است انواع رفتارهای نامعقول شرکا را تحمل کنند ، زیرا آنها معتقدند که باید عشق و دوستی کسب کنند ، نمی توان آنها را دوست داشت یا دوست داشتنی نیستند. متناوباً ، ممکن است فردی با اعتماد به نفس پایین احساس عصبانیت کند و دیگران را اذیت کند.
ترس از تلاش - ممکن است فرد به توانایی ها یا ارزش خود شک کند و از چالش ها جلوگیری کند.
کمال گرایی - یک فرد ممکن است خود را تحت فشار قرار دهد و در انجام "کفاره" آنچه که به عنوان حقارت خود می بیند دچار یک فرد بیش از حد شود.
ترس از قضاوت - آنها ممکن است از فعالیتهایی که شامل افراد دیگر می شود مانند ورزش یا رویدادهای اجتماعی خودداری کنند ، زیرا می ترسند که مورد قضاوت منفی قرار گیرند. فرد نسبت به دیگران احساس خودآگاهی و استرس می کند و دائما به دنبال نشانه هایی می ماند که مردم آنها را دوست ندارند.
انعطاف پذیری کم - فردی که دارای عزت نفس پایین است کنار آمدن با یک واقعه زندگی چالش برانگیز دشوار است زیرا از قبل خود را "ناامید" می داند.
عدم مراقبت از خود - فرد ممکن است آنقدر کم اهمیت داشته باشد که از خود غافل شود یا سو abuse استفاده کند ، به عنوان مثال بیش از حد الکل مصرف کند.
رفتارهای خودآزاری - عزت نفس پایین فرد را در معرض خطر افزایش آسیب به خود قرار می دهد ، به عنوان مثال ، اختلال خوردن ، سو abuse مصرف مواد مخدر یا خودکشی.


دلایل عزت نفس پایین

تاثیر خانواده بر عزت نفس

کودکی ناخوشایند که در آن والدین (یا افراد قابل توجه دیگری مانند معلمان) بسیار حیاتی بودند
عملکرد تحصیلی ضعیف در مدرسه منجر به عدم اعتماد به نفس می شود
رویداد استرس زای زندگی در حال اجرا مانند از بین رفتن رابطه یا مشکلات مالی
برخورد ضعیف از طرف یک شریک ، والدین یا مراقب ، به عنوان مثال ، در یک رابطه سو ab استفاده کننده
مشکل پزشکی در حال انجام مانند درد مزمن ، بیماری جدی یا ناتوانی جسمی
بیماری روانی مانند اختلال اضطراب یا افسردگی.
برای مشکلات اساسی عزت نفس کمک بگیرید
مشکلات مزمن می توانند روحیه شما را کم کنند و منجر به مسائل عزت نفس شوند. برای مشکلاتی مانند خرابی رابطه ، اختلال اضطراب یا نگرانی های مالی به دنبال مشاوره حرفه ای باشید.

 

افزایش عزت نفس

رابطه عزت نفس ومثبت نگری - افزایش عزت نفس
عزت نفس به شدت با نحوه مشاهده و واکنش نسبت به اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می دهد ارتباط دارد. پیشنهادات برای ایجاد عزت نفس عبارتند از:

با خودتان مثبت صحبت کنید - مانند بهترین دوست خود با خود رفتار کنید. حامی ، مهربان و با درک باشید. وقتی اشتباه کردید سخت نگیرید
"گفتگوی خود" منفی را به چالش بکشید - هر بار که از خود انتقاد می کنید ، متوقف شوید و به دنبال شواهد عینی درباره درست بودن انتقاد باشید. (اگر احساس می کنید که نمی توانید عینی باشید ، از یک دوست معتمد نظر خود را جویا شوید.) متوجه خواهید شد که بیشتر صحبت های منفی با شما بی اساس است.
خود را با دیگران مقایسه نکنید - تشخیص دهید که همه متفاوت هستند و زندگی هر انسانی در نوع خود دارای ارزش است. سعی کنید خود ، زگیل و همه چیز را بپذیرید.
نکات مثبت را بپذیرید - به عنوان مثال ، تعارف را از قلم نیندازید ، دستاوردهای خود را به عنوان "شانس گنگ" رد نکنید یا ویژگی های مثبت خود را نادیده بگیرید.
از ویژگی های خاص خود قدردانی کنید - هر روز نکات خوب خود را به خود یادآوری کنید. لیستی بنویسید و اغلب به آن مراجعه کنید. (اگر احساس می کنید چیز خوبی درباره خود فکر نمی کنید ، از یک دوست معتمد بخواهید که در نوشتن لیست به شما کمک کند.)
گذشته را فراموش کنید - تمرکز خود را بر زندگی در اینجا و اکنون بگذارید تا اینکه آسیب های قدیمی و ناامیدی را دوباره زنده کنید.
هر روز یک پیام مثبت به خود بگویید - مجموعه ای از "کارت های الهام بخش" را بخرید و هر روز شروع به خواندن یک کارت جدید و حمل پیام کارت با خود در تمام طول روز کنید.
دیگر نگران نباشید - "نگرانی" صرفاً نگرانی درباره آینده است. بپذیرید که نمی توانید آینده را ببینید یا تغییر دهید و سعی کنید افکار خود را در اینجا و اکنون حفظ کنید.
سرگرم شوید - هر هفته برنامه ها و فعالیت های لذت بخشی را ترتیب دهید.
ورزش - این تقویت خوبی برای مغز برای همه چیزها به ویژه در مبارزه با افسردگی و کمک به شما برای احساس خوب است. اهداف باید گام به گام باشد ، مانند شروع یکبار در روز پیاده روی در بلوک ، ثبت نام در یک کلاس بدنسازی محلی یا رفتن به شنا.
قاطع باشید - نیازها ، خواسته ها ، احساسات ، عقاید و عقاید خود را به روشی مستقیم و صادقانه به دیگران منتقل کنید.
پیشنهادهای فوق را هر روز تمرین کنید - جایگزین کردن افکار و رفتارهای غیر مفید با نسخه های سالم تر ، به تلاش و هوشیاری نیاز دارد. به خود زمان دهید تا عادت های جدید را ایجاد کنید. برای ترسیم پیشرفت خود ، یک دفترچه خاطرات یا روزانه داشته باشید.
برای ایجاد عزت نفس به دنبال پشتیبانی باشید


راه های دیگر برای ایجاد عزت نفس عبارتند از:

عزت نفس - افزایش عزت نفس

در مورد مسائل عزت نفس خود با یک دوست یا عزیز مورد اعتماد صحبت کنید.
برای اطلاعات بیشتر در کانال سلامت بهتر بگردید.
برای کسب اطلاعات ، مشاوره و مراجعه احتمالی به پزشک خود مراجعه کنید.
کتابهایی در مورد خودسازی بخوانید.
در دوره رشد شخصی شرکت کنید.
درباره مسائل خود بحث کنید و از یک درمانگر آموزش دیده مشاوره بگیرید

منبع: سایت راز موفقیت

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی